Mixokrety oraz agregaty tynkarskie jako nowoczesne maszyny budowlane.

Nowoczesne firmy budowlane idąc z duchem czasu wykorzystują w swoich pracach maszyny, dzięki którym prace budowlane przebiegają sprawniej i efektywniej. Mixokrety i agregaty tynkarskie to tylko jedne z licznych urządzeń pozwalających na nie tylko szybsze dokończenie inwestycji, ale i bardziej profesjonalne podejście do tematu.

Mixokrety są to wysokowydajne pompy. Posadzki wykonane przy ich użyciu charakteryzują się bardzo wysoką jakością powierzchni oraz obniżeniem kosztów inwestycji . Oszczędza się bowiem na kleju przeznaczonym pod płytki oraz na zaprawach wyrównujących podłoże pod parkiet czy panele. Mixokret pozwala na wydaje zmieszanie bardzo dobrego jakościowo betonu suchego i półsuchego, a następnie podanie do w dowolne miejsce budynku. Za pomocą mixokreta można również transportować zaprawy murarskie oraz tynkarskie wszędzie tam, gdzie bezpośredni dostęp jest utrudniony. Jak działa mixokret? Otóż składniki betonu umieszcza się w zasobniku, w którym są one mieszane. Po zamknięciu zbiornika dostarczane jest do niego sprężone powietrze. Ciśnienie ze sprężarki wypycha wymieszane składniki do węży transportowych, które podają je do miejsca budowy.

Na podobnej zasadzie działają agregaty tynkarskie, a wśród nich najpopularniejszy putzmeister. Agregaty tynkarskie służą do wykonywanie maszynowych tynków gipsowych. Tu miesza się więc suchą zaprawę z wodą. Powstałą w ten sposób masę natryskuje się na odpowiednio przygotowane podłoże przy zastosowaniu sprężonego powietrza.